تیر ۲۶

چگونه از شجره ساز برای ردیابی بیماری های خانوادگی استفاده کنیم

شجره نامه ها بهترین مکان برای بررسی سوابق بیماری ها و اختلال ها در خانواده هستند و می توانند بصورت کارآمدی برای پیش بینی بیماری ها و اختلالات در فرزندان، ازدواج ها و نسل های بعدی بکار روند.

در این مقاله به آموزش چگونگی ردگیری سوابق بیماری های خانوادگی در «شجره ساز» میپردازیم.

باید بدانید که پیگیری سوابق بیماری در «شجره ساز» براحتی قابل انجام است و مکانیزم های تعبیه شده در «شجره ساز» کمک زیادی به شما در این راه خواهد کرد.

برای شروع یک شجره نامه ایجاد کنید. هیچ تفاوتی میان یک شجره نامه و یک شجره نامه با هدف رهگیری سوابق بیماری های خانوادگی وجود ندارد. در صورتی که نمیدانید که چطور یک شجره نامه ایجاد کنید، ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

قدم بعدی اضافه کردن اعضا به شجره نامه میباشد. در این مورد هم مانند یک شجره نامه معمولی نسل را اضافه کنید تنها تفاوت این است که پس از تکمیل اطلاعات ضروری (نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و نوع نسبت) می بایست به سر برگ بیوگرافی بروید.

در قدم بعدی در قسمت «سابقه بیماری و اختلال ها» نوع بیماری ها را وارد کنید. همانطور که در تصویر زیر می بینید «شجره ساز» به شما کمک میکند تا سریعتر نام بیماری ها را وارد کنید. شما میتوانید هر تعداد بیماری و یا اختلال را با کاملا از هم جدا کرده و وارد کنید. در صورتی که نام بیماری یا اختلال در لیست نبود نگران نباشید شما میتوانید نام بیماری یا اختلال را وارد کنید و در دفعات بعد «شجره ساز» نام آن را به خاطر خواهد سپرد.

زمانی که سابقه بیماری یا اختلال را برای نسلی در شجره نامه مشخص میکنید در درخت شجره نامه یک شکلک مشاهده خواهید کرد که نشانه وجود سابقه بیماری در این نسل است.

در قدم بعدی اگر علاقمند به مشاهده نوع بیماری یا اختلال هستید روی نسل کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود و نوع بیماری و یا اختلال را مشاهده کنید:

بطور خلاصه شجره نامه مکانی ایده ال برای رهگیری بیماری ها و اختلالات ژنتیکی در خانواده است. در این راستا «شجره ساز» به شما کمک می کند تا به ساده ترین شکل ممکن بیماری ها و اختلالات را رهگیری و اطلاعات دقیق تری در مورد نسل های بعدی بدست آورید. در نهایت تحلیل های آماری در شجره ساز به شما کمک می کند تا راحتتر ویژگی های خانوادگی خود را مطالعه کنید. برای دیدن مقاله ای با موضوع تحلیل آماری شجره نامه ها در سایت شجره ساز اینجا کلیک کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات میان بگذارید.

شعار «شجره ساز» تنها یک چیز است. با «شجره ساز» ساخت شجره نامه یک لذت است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید


کپی این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

Posted ۲۶ تیر ۱۳۹۹ by in category "مطالب مرتبط یا سایت

1 COMMENTS :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.