تیر ۲۶

کاربردهای جالب «شجره ساز»

«شجره ساز» براساس ساختار سلسله مراتبی استوار است بدین معنا که اعضا از بالا به پایین براساس سلسله مراتب و مقام مرتب و جایگذاری می شوند. در شجره نامه، این سلسله مراتب براساس والد-فرزند استوار است. همانطور که حدس زدید موارد دیگری را نیز میتوان در این ساختار قرار داد. بعنوان مثال چارث سازمانی، چارت ژنتیک، چارت بیماری (بیماری های موروثی)، چارت وظایف اعضا در یک خانواده (پدر، مادر، فرزندان) و بسیاری مثال های دیگر. در این مقاله ما به بحث ایجاد چارت های سازمانی در شجره ساز میپردازیم.

چارت های سازمانی شاید ملموس ترین نمونه از ساختار سلسله مراتبی هستند بعنوان مثال مدیر عامل، مدیر بخش، مدیر واحد و کارمندان هر یک نماینده یک عضو در یک ساختار سازمانی هستند. «شجره ساز» به راحتی امکان ایجاد یک چارت سازمانی را به شما میدهد. در زیر تصویری از یک چارت سازمانی ارائه شده است که شما میتوانید همچنین در —- اینجا —- آنرا ملاحظه کنید.

در این مقاله به یکی از کاربردهای جالب «شجره ساز» در ساخت چارت های سازمانی پرداختیم. فراموش نکنید که شما میتوانید چارت سازمانی خود را با دیگران و حتی با تمامی اعضای سازمان خود به اشتراک بگذارید و هر عضوی سلسله مراتب مرتبط با خود را تکمیل و یا ویرایش کند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید


کپی این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

Posted ۲۶ تیر ۱۳۹۹ by in category "مطالب مرتبط یا سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *