تیر ۲۹

تحلیل آماری شجره نامه ها

تشکیل و توسعه شجره نامه لذتی و هیجانی تکرار ناشدنی دارد ولی این لذت زمانی دوچندان میشود که بتوانیم حقایقی را در ماورای شکل کلی یک شجره نامه کشف کنیم. اینجاست که نیاز به تحلیل آماری شجره نامه مطرح می شود. با تحلیل های آماری می توان پیش بینی هایی چون، شانس پسر و یا دختر بودن نوه ها، شانس داشتن بیماری خاصی در میان نسل ها و حتی پیش بینی هایی در مورد متوسط عمر نسل ها ارائه کرد.

در این راستا «شجره ساز» امکان تحلیل آماری شجره نامه ها را برای شما فراهم میکنم. این تحلیل ها در قالب نمودارها برای کاربران به نمایش گذاشته می شود. برای سادگی بیشتر، همه نمودارها به همراه توضیحی ارائه میشوند که درک آنها را ساده تر می سازد. در زیر یک نمونه از تحلیل آماری در شجره ساز ارائه شده است.

تحلیل های آماری «شجره ساز» شامل تحلیل های توصیفی شجره نامه های شما مانند نمودار جنسیت (آیا تعداد زن ها در خانواده شما بیشتر است یا مردها؟)، تحلیل تعداد نسل های در قید حیات و نسل های فوت شده (چه نسبتی از خانواده شما در قید حیات هستند و چه نسبتی فوت شده اند؟)، نمودار بیماری ها و اختلال ها (چه بیماری ها و اختلالاتی در خانواده شما به وفور یافت میشوند؟)، نمودار تحلیل جمعیت خانواده (جمعیت خانواده شما در طی زمان با چه سرعتی رشد کرده است؟)، نمودار سن خانواده شما (متوسط سن زندگی در خانواده شما چقدر است؟) و در نهایت نمودار ماه های تولد در خانواده شما (ماه محبوب خانواده شما چیست؟). تمام این تحلیل ها از منوی سمت راست داشبورد شما قابل دسترسی هستند.

بطور خلاصه تحلیل آماری بخشی جدا ناشدنی از هر شجره نامه است و «شجره ساز» به شما کمک میکند تا تحلیلی سریع، ساده و سازنده از شجره نامه های خود داشته باشید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید


کپی این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

Posted ۲۹ تیر ۱۳۹۹ by in category "مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *